Aktivity ŠKD

 

    

APRÍL - deti v rámci Dňa Zeme nakreslili obraz na asfalte v areáli školy s enviromentálnou tématikou. Chlapci si prišli na svoje a mohli sa do sýtosti venovať loptovým hrám. Mladšie deti zhotovili pre mamičky darček k ich blížiacemu sviatku.

 MAREC  - deti sa v rámci mesiaca kníh vybrali do obecnej knižnice, kde si čítali knihy, oboznámili sa s prácou v knižnici.  Potom si sami zhotovovali vlastnú knižku. Nezabudli sa venovať ani spololočenským hrám.

FEBRUÁR - čas karnevalov a fašiangov- deti si v rámci toho zhotovovali masky, ktoré využili aj na karnevale. Na Valentína vytvorili veľké srdcia, do ktorých vpisovali mená tých, ktorých majú radi. V rámci dopravnej výchovy pripravili rôzne dopravné značky.

JANUÁR- Na začiatku nového roka si deti zhotovili kalendár na rok 2018, kresby boli prispôsobené jednotlivým mesiacom. Nezabudli stráviť čas aj hrami a pobytom na čerstvom vzduchu. Koniec mesiaca bol v znamení strašidiel.

DECEMBER Deti čas trávený v ŠKD venovali Vianociam. Zhotovili  vianočné ozdoby na stromček,napiekli si vianočné pečivo. Posledný týždeň si urobili vianočné posedenie.

NOVEMBER - deti si vyrábali vlastnú spoločenskú hru, zorganizovali súťaž v Pexese. V rámci zdravotného životného štýlu si pripravili ovocný šalát, teplé čaje, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou pobytu v ŠKD. A keďže napadol prvý sneh, nezaháľali a šup ho von zapohybom. 

OKTÓBER sa v ŠKD niesol v znamení jesene. Deti vytvárali práce z prírodného materiálu, zhotovili papierových šarkanov. Nezabudli ani na prácu a pohrabali lístie zo školského dvora. Venovali sa aj pohybovej činnosti, na školskom dvore si vyskúšali štafetové hry, zacvičili si zostavu s paličkami.